Zadzwoń do nas: 881-780-780 lub 883-780-780

Home » Inne usługi » Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk "Zamów". Operator skontaktuje się z Tobą w przeciągu 24 godzin w dni robocze w celu przedstawienia oferty i ustalenia terminu wykonania usługi.

Co to jest ozon ?

ozon2Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze wykazuje w stężeniu ok. 13 μg/dm3. Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon ulega naturalnemu rozpadowi do tlenu. Dzieje się tak poprzez utlenianie oraz poprzez termiczny rozpad ozonu. Stężenie ozonu w pierwszej fazie maleje szybciej, ponieważ następują reakcje utleniania ozonu z bakteriami, wirusami, zarodnikami grzybów, pleśni, zapachami, dymem i innymi. Ponadto na czas rozkładu ozonu ma wpływ temperatura – im wyższa tym szybszy rozpad ozonu. Po oczyszczeniu środowiska przestrzeni degradacja ozonu następuje zgodnie z czasem połowicznego rozpadu ozonu do środowiska, w którym był stosowany. Wykorzystywany jest do wyjaławiania wody pitnej, pomieszczeń np. w szpitalach ale obecnie nie tylko szpitale dzięki usługom naszej firmy ozonowanie jest dostępne dla każdego. Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się alergenów, bakterii, roztoczy, wirusów, zarodników grzybów. Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy, stęchlizny, spalenizny, odzwierzęce, nikotyny, również tzw. jadu trupiego. Ozon jest uznany przez Ministerstwo Zdrowia za naturalny środek odkażania mikrobiologicznego wnętrz. Dysponujemy profesjonalnymi generatorami ozonu.

Ozonowanie usuwa:

Grzyby i ich zarodniki, pleśń, bakterie, wirusy, roztocza, pasożyty oraz ich larwy i cysty a także mole, nieprzyjemne zapachy (stęchlizna, zapach kota, zapach potu, tytoniu, rozlane mleko itp.)

ozon1Oferujemy ozonowanie dla:

• Systemów wentylacji i klimatyzacji
• Hotele, pensjonaty, hostele, ośrodki wczasowe, kempingi, noclegownie
• Restauracje, kawiarnie, pizzerie, lodziarnie, chłodnie, fast food
• Szatnie, kluby, siłownie, siłownie, prysznice, sale ćwiczeń
• Przedszkola, szkoły, żłobki
• Samochody służbowe, TAXI, samoloty, autokary, chłodnie
• Szpitale, przychodnie, sanatoria, sale operacyjne, gabinety lekarskie
• SPA, domy seniora, gabinety masażu, fryzjerstwo, solarium, sauny
• Dyskoteki, kluby, puby, teatry, kina
• Galerie, markety, centra handlowe, hurtownie, sklepy, chłodnie

Skuteczność ozonowania

Czas zabiegu ozonowania danego pomieszczenia jest liczony na podstawie jego wielkości i wydajności ozonatora. Obecnie wykorzystujemy w pracy ozonator produkujący 16gramów ozonu na godzinę (dla 20stC) czyli w ciągu 30min dezynfekuje 160m3 przestrzeni. W przypadku większych pomieszczeń wydłużamy czas ekspozycji, możemy umieścić większa ilość urządzeń lub podzielić je przy pomocy folii i przeprowadzać zabieg ozonowania stopniowo. Skuteczne ozonowanie przeprowadzamy w temperaturze poniżej 25stC . Należy jednak pamiętać że czas zależy zarówno od wielkości pomieszczenia jak i poziomu zanieczyszczenia, dlatego najbezpieczniej jest stwierdzić, iż nie ma w tym przypadku reguły, bo niektóre zapachy, usuwa się dużo szybciej niż inne i tan np.

Usuwanie zapachówelectricity-705670_960_720

– Nie ma reguły, każdy przypadek traktujemy osobno, ozonujemy aż do skutku !
– Czas zależy od rodzaju zapachu, od jego intensywności, jak głęboko wniknął itp.
– Ozonowanie może trwać od 1,5h do 12h
– Łatwe od usunięcia zapachy to: dym papierosowy, przypalona potrawa, zapachy które wniknęły w ściany drogą powietrzną.
– Trudniejsze zapachy do usunięcia: mocz, rozlane substancje, zapachy które wniknęły w podłogę w formie płynnej.

Odgrzybianie zapachów

– Usunąć przyczynę powstania problemu.
– Ozon działa powierzchniowo i nie usunie grzyba ze ścian.
– Zarażone miejsca trzeba nasączyć płynem grzybobójczym.
– Następnie przeprowadzić ozonowanie, aby zlikwidować zarodniki z powietrza oraz usunąć zapach.

Cena

Cena ustalana indywidualnie przy stawce 100-150 zł za 1h pracy ozonatora

Bezpieczeństwo

Proces ozonowania jest w 100% bezpieczny dla ludzi, ponieważ ozon szybko rozkłada się do czystego tlenu. Podczas pracy ozonatora i w określonym krótkim czasie po ozonowaniu (15 minut w przypadku samochodów i do maksymalnie 2 godzin w przypadku pomieszczeń) nie wolno korzystać z miejsca przeprowadzanego zabiegu.